- Org.nr.
- 912 714 756
- Telefon
- 482 46 455
- Adresse
- Holmengata 6, 1394 Nesbru
Driftsresultat−2 107 187−12,7 % margin
EBITDA−1 669 358før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 590 145−15,6 % margin
Egenkapital−1 854 073−21,9 % av eiendelene
CORE SECURITY AS er et aksjeselskap innen vakttjenester ikke nevnt annet sted, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 714 756
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.11.2013
- Registrert
- 18.11.2013
- Adresse
- Holmengata 6, 1394 Nesbru
- Telefon
- 482 46 455
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 15
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CORE SECURITY AS812 771 922 · ASKER15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ytelse av konsulenttjenster og salg og utleie av sikkerhetssystemer samt investering i aksjer og andre investeringsobjekter inklusive fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 605 958 | 19 562 927 | 16 961 289 | 15 703 413 | 13 119 631 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 51 201 |
| Sum driftsinntekter | 16 605 958 | 19 562 927 | 16 961 289 | 15 703 413 | 13 170 832 |
| Varekostnad | 3 466 900 | 5 931 652 | 4 108 363 | 4 096 604 | 2 876 988 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 5 332 687 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 338 206 |
| Lønnskostnad Il, | 10 553 220 | 8 376 605 | 7 774 579 | 6 895 676 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 437 829 | 522 246 | 508 030 | 327 320 | - |
| Annen driftskostnad | 4 255 196 | 4 763 562 | 4 238 663 | 3 416 141 | 3 871 946 |
| Sum driftskostnader | 18 713 145 | 19 594 064 | 16 629 635 | 14 735 741 | 12 419 826 |
| Driftsresultat | −2 107 187 | −31 138 | 331 655 | 967 671 | 751 005 |
| Annen renteinntekt | −13 614 | 23 039 | 19 548 | 1 363 | 1 864 |
| Annen finansinntekt | 7 102 | 4 059 | 3 111 | 96 685 | 84 109 |
| Sum finansinntekter | −6 512 | 27 098 | 22 659 | 98 048 | 85 974 |
| Annen rentekostnad | 476 446 | 551 510 | 246 144 | 178 475 | 199 018 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 974 | 11 | 1 563 |
| Sum finanskostnader | 476 446 | 551 510 | 248 118 | 178 486 | 200 580 |
| Netto finans | −482 958 | −524 412 | −225 459 | −80 438 | −114 607 |
| Resultat før skatt | −2 590 145 | −555 550 | 106 196 | 887 233 | 636 399 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 46 000 | 215 920 | 140 584 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 495 815 |
| Årsresultat | −2 590 145 | −555 550 | 60 196 | 671 313 | 495 815 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 342 127 |
| Udekket tap | −1 954 073 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −636 072 | −555 550 | 60 196 | 671 313 | 153 688 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 60 196 | 671 313 | 495 815 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 1 922 710 | 2 277 710 | 2 493 950 | 1 926 400 | 1 544 719 |
| Sum varige driftsmidler | 1 922 710 | 2 277 710 | 2 493 950 | 1 926 400 | 1 544 719 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 1 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 75 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 75 000 | 75 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 75 000 | 75 000 | 75 001 |
| Sum anleggsmidler | 1 922 710 | 2 277 710 | 2 568 950 | 2 001 400 | 1 619 720 |
| Varer | 2 811 510 | 1 341 188 | 3 067 469 | 1 787 002 | 1 247 199 |
| Sum varer | - | - | 3 067 469 | 1 787 002 | 1 247 199 |
| Kundefordringer | 1 322 939 | 5 154 157 | 3 295 369 | 3 000 434 | 4 560 118 |
| Andre kortsiktige fordringer | 723 883 | 1 308 766 | 1 082 090 | 293 936 | - |
| Sum fordringer | 2 046 822 | 6 462 923 | 4 377 459 | 3 294 370 | 5 158 915 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 668 483 | 2 130 756 | 793 047 | 1 487 006 | 460 032 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 668 483 | 2 130 756 | 793 047 | 1 487 006 | 460 032 |
| Sum omløpsmidler | 6 526 815 | 9 934 866 | 8 237 975 | 6 568 378 | 6 866 146 |
| Sum eiendeler | 8 449 524 | 12 212 576 | 10 806 924 | 8 569 777 | 8 485 865 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 0 | 636 072 | 1 191 622 | 1 131 426 | 425 513 |
| Udekket tap | 1 954 073 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 954 073 | 636 072 | 1 191 622 | 1 131 426 | 425 513 |
| Sum egenkapital | −1 854 073 | 736 072 | 1 291 622 | 1 231 426 | 525 513 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 749 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 749 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 913 709 | 6 139 436 | 4 264 392 | 3 210 519 | 4 547 001 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 913 709 | 6 139 436 | 4 264 392 | 3 210 519 | 4 547 001 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 264 392 | 3 210 519 | 4 550 750 |
| Leverandørgjeld | 1 879 376 | 2 027 447 | 2 798 536 | 1 051 534 | 1 464 473 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 46 000 | 219 669 | 55 329 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 744 108 | 1 386 818 | 1 193 271 | 1 667 658 | 874 135 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 219 041 | - | - | 46 788 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 766 405 | 1 703 763 | 1 213 104 | 1 188 973 | 968 876 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 389 889 | 5 337 069 | 5 250 912 | 4 127 834 | 3 409 602 |
| Sum gjeld | 10 303 598 | 11 476 505 | 9 515 303 | 7 338 352 | 7 960 352 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 449 525 | 12 212 577 | 10 806 925 | 8 569 778 | 8 485 865 |
| aksjer å kr 1,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,21▼ | 1,86 | 1,57 | 1,59 | 2,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,56▼ | 15,59 | 7,37 | 5,96 | 15,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −20,5 %▼ | −0,0 % | 3,7 % | 12,5 % | 9,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,7 %▼ | −0,2 % | 2,0 % | 6,2 % | 5,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,6 %▼ | −2,8 % | 0,4 % | 4,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −21,9 %▼ | 6,0 % | 12,0 % | 14,4 % | 6,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 107 064
- Resultat per ansatt, kroner
- −140 479
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CORE SECURITY AS−12,7 %
16,6 mill. 15 ansatte 2025
−20 %02040
CORE SECURITY AS−12,7 % 16,6 mill.15 ansatte 2025
AVARN SECURITY AS2,2 % 2 659,2 mill.3 631 ansatte 2025
Verisure AS17,1 % 1 353,3 mill.337 ansatte 2025
SECTOR ALARM AS32,7 % 976,0 mill.21 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.090.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christopher Landmark Naas | 1976 |
| Styrets leder | Christopher Landmark Naas | 1976 |
| Varamedlem | Anders Breilid | 1980 |
| Revisor | ULTIMA REVISJON AS920 915 051 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Smilodon AS45,0 %Hyggen · 45 000 ordinære aksjer
- Powerhouse AS45,0 %Oslo · 45 000 ordinære aksjer
- TIMST AS10,0 %Oslo · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.