- Org.nr.
- 992 221 151
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 2B, 7011 Trondheim
- Hovedeier
- BURAN HOLDING AS, 60,6 %
- Bransje
- Produksjon av yttertøy
Driftsresultat1 241 9285,1 % margin
EBITDA1 303 550før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 054 0474,3 % margin
Egenkapital9 603 25469,0 % av eiendelene
JOHNNY LOVE AS er et aksjeselskap innen produksjon av yttertøy, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 221 151
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2008
- Registrert
- 19.02.2008
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 2B, 7011 Trondheim
- Postadresse
- Postboks 10
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 590 304
- Ansatte
- 22
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JOHNNY LOVE AS992 347 333 · TRONDHEIM21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, produksjon og salg av moteklær, og det som naturlig står i tilknytning til dette, herunder deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 24 304 842 | 22 078 641 | 22 853 057 | 19 569 046 | 16 622 495 |
| Annen driftsinntekt | - | 5 744 | - | - | 302 615 |
| Sum driftsinntekter | 24 304 842 | 22 084 385 | 22 853 057 | 19 569 046 | 16 925 110 |
| Varekostnad | 13 234 220 | 12 031 635 | 12 705 184 | 11 902 656 | 9 945 593 |
| Lønnskostnad | 5 952 331 | 5 465 357 | 4 768 039 | 3 737 350 | 3 110 923 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 17 136 | 15 513 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 61 622 | 24 100 | 26 196 | - | - |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 15 008 | 30 017 | 30 017 | 15 008 |
| Annen driftskostnad | 3 814 741 | 3 464 661 | 3 238 073 | 2 575 726 | 2 569 284 |
| Sum driftskostnader | 23 062 914 | 21 000 761 | 20 767 509 | 18 262 884 | 15 656 322 |
| Driftsresultat | 1 241 928 | 1 083 624 | 2 085 548 | 1 306 162 | 1 268 789 |
| Annen renteinntekt | 17 542 | 29 608 | 803 | 78 | 114 |
| Annen finansinntekt | 49 227 | 7 399 | 70 396 | 205 554 | 170 599 |
| Sum finansinntekter | 66 769 | 37 007 | 71 199 | 205 632 | 170 714 |
| Annen rentekostnad | 156 923 | 97 781 | 137 028 | 118 870 | 141 272 |
| Annen finanskostnad | 97 727 | 118 526 | 285 239 | 25 027 | 135 449 |
| Sum finanskostnader | 254 650 | 216 306 | 422 267 | 143 898 | 276 721 |
| Netto finans | −187 881 | −179 299 | −351 068 | 61 735 | −106 008 |
| Resultat før skatt | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | 1 367 897 | 1 162 781 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 367 897 | 1 162 781 |
| Årsresultat | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | 1 367 897 | 1 162 781 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | 1 367 897 | 1 162 781 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 438 848 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | 1 367 897 | 723 933 |
| Totalresultat | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 054 047 | 904 324 | 1 734 480 | 1 367 897 | 1 162 781 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 629 463 | 103 049 | 71 321 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 629 463 | 103 049 | 71 321 | 51 133 | 25 045 |
| Andre langsiktige fordringer | - | 93 437 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 93 437 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 629 463 | 196 486 | 86 330 | 96 158 | 100 086 |
| Varer | - | - | - | 4 739 256 | 4 197 203 |
| Sum varer | 11 244 733 | 7 994 500 | 6 905 900 | 4 739 256 | 4 197 203 |
| Kundefordringer | 1 376 352 | 502 472 | 334 403 | 247 483 | 293 305 |
| Andre kortsiktige fordringer | 293 218 | 1 109 757 | 991 899 | 2 289 864 | 1 617 629 |
| Sum fordringer | 1 669 571 | 1 612 230 | 1 326 303 | 2 537 347 | 1 910 934 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 379 820 | 505 131 | 1 559 786 | 657 185 | 1 160 351 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 379 820 | 505 131 | 1 559 786 | 657 185 | 1 160 351 |
| Sum omløpsmidler | 13 294 124 | 10 111 860 | 9 791 989 | 7 933 788 | 7 268 488 |
| Sum eiendeler | 13 923 588 | 10 308 346 | 9 878 319 | 8 029 946 | 7 368 575 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | 15 008 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 15 008 | 45 025 | 75 042 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | 51 133 | 25 045 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | 45 025 | 75 042 |
| Aksjekapital | 590 304 | 590 304 | 590 304 | - | - |
| Overkurs | 3 228 268 | 3 228 268 | 3 228 268 | 3 228 268 | 3 228 268 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 818 572 | 3 818 572 | 3 818 572 | 3 818 572 | 3 818 572 |
| Annen egenkapital | 5 784 681 | 4 730 634 | 3 826 310 | 2 091 830 | 723 933 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 784 681 | 4 730 634 | 3 826 310 | 2 091 830 | 723 933 |
| Sum egenkapital | 9 603 254 | 8 549 206 | 7 644 882 | 5 910 402 | 4 542 506 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 353 222 | - | - | 123 982 | 1 018 423 |
| Leverandørgjeld | 1 736 323 | 63 393 | 426 453 | 267 586 | 249 699 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 004 034 | 822 210 | 829 909 | 586 207 | 782 889 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 226 755 | 873 537 | 977 075 | 1 141 768 | 775 058 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 320 334 | 1 759 139 | 2 233 437 | 2 119 543 | 2 826 069 |
| Sum gjeld | 4 320 334 | 1 759 139 | 2 233 437 | 2 119 543 | 2 826 069 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 923 588 | 10 308 346 | 9 878 319 | 8 029 946 | 7 368 575 |
| Selskapskapital | - | - | - | 590 304 | 590 304 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,08▼ | 5,75 | 4,38 | 3,74 | 2,57 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,45▲ | 0,21 | 0,29 | 0,36 | 0,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,8 %▼ | 11,1 % | 24,1 % | 19,6 % | 19,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,1 %▲ | 4,9 % | 9,1 % | 6,7 % | 7,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▲ | 4,1 % | 7,6 % | 7,0 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,0 %▼ | 82,9 % | 77,4 % | 73,6 % | 61,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 104 766
- Resultat per ansatt, kroner
- 56 451
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JOHNNY LOVE AS5,1 %
24,3 mill. 22 ansatte 2025
−20 %02040
Bergans Fritid AS−10,8 % 372,8 mill.32 ansatte 2025
JOHNNY LOVE AS5,1 % 24,3 mill.22 ansatte 2025
NORRØNA SPORT AS10,5 % 805,4 mill.126 ansatte 2025
Inter-Sun AS40,0 % 284,7 mill.48 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 14.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Erling Vinnem | 1975 |
| Styrets leder | Jan-Erik Vinnem | 1950 |
| Styremedlem | Mikkel Storleer Eriksen | 1972 |
| Styremedlem | John Erling Vinnem | 1975 |
| Styremedlem | Robert Joe Klein | 1974 |
| Styremedlem | Gunhild Aadahl | 1981 |
| Varamedlem | Hege Christin Fossum | 1973 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | ICONOMY AS919 563 753 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BURAN HOLDING AS60,6 %Trondheim · 357 526 ordinære aksjer
- Singsaker Holding AS24,2 %Trondheim · 143 005 ordinære aksjer
- JOHN ERLING VINNEM8,33 %f. 1975 · Trondheim · 49 176 ordinære aksjer
- Myrbakken AS3,08 %Klæbu · 18 192 ordinære aksjer
- EVEN GRANÅS3,00 %f. 1977 · Oslo · 17 710 ordinære aksjer
- Gunhild Aadahl0,80 %f. 1981 · Trondheim · 4 695 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BURAN HOLDING AS
- JOHNNY LOVE AS60,6 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.