- Org.nr.
- 923 106 502
- Adresse
- Bergsliens gate 5A, 0354 Oslo
- Hovedeier
- ALVA TRADING AS, 80 %
- Bransje
- Preging av mynter
Driftsresultat157 68052,6 % margin
Årsresultat157 59452,5 % margin
Egenkapital1 545 06886,1 % av eiendelene
Underhaugsveien 9 AS er et aksjeselskap innen preging av mynter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 106 502
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.06.2019
- Registrert
- 02.08.2019
- Adresse
- Bergsliens gate 5A, 0354 Oslo
- Postadresse
- c/o Minitel AS, postboks 466 Sentrum
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 32.110 Preging av mynter
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Underhaugsveien 9 AS999 365 329 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, forvalte og leie ut eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 211 000 | 204 000 |
| Sum driftsinntekter | 299 928 | 156 000 | 188 000 | 211 000 | 204 000 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 136 757 | 146 221 |
| Sum driftskostnader | 142 248 | 362 141 | 549 270 | 136 757 | 146 221 |
| Driftsresultat | 157 680 | −206 141 | −361 270 | 74 243 | 57 779 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 11 |
| Sum finansinntekter | 4 | 4 | 8 | - | 11 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 28 | 1 |
| Sum finanskostnader | 90 | - | −203 | 28 | 1 |
| Netto finans | −86 | 4 | 211 | −28 | 10 |
| Resultat før skatt | 157 594 | −206 137 | −361 059 | 74 215 | 57 789 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 12 714 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 74 215 | 45 075 |
| Årsresultat | 157 594 | −206 137 | −361 059 | 74 215 | 45 075 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 74 215 | 45 075 |
| Totalresultat | - | - | - | 74 215 | 45 075 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 74 215 | 45 075 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 74 215 | 45 075 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 1 475 922 | 1 475 922 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 1 475 922 | 1 475 922 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 6 050 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 6 050 |
| Sum anleggsmidler | 1 475 922 | 1 475 922 | 1 475 922 | 1 475 922 | 1 481 972 |
| Kundefordringer | - | - | - | 3 068 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 208 000 | 30 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 186 636 | 222 346 |
| Sum fordringer | - | - | - | 397 703 | 252 346 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 81 045 | 159 279 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 81 045 | 159 279 |
| Sum omløpsmidler | 317 748 | 144 778 | 117 689 | 478 748 | 411 625 |
| Sum eiendeler | 1 793 670 | 1 620 700 | 1 593 611 | 1 954 670 | 1 893 597 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | - | - | - | 1 802 607 | 1 802 607 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 387 474 | 1 387 474 | 1 593 611 | 1 832 607 | 1 832 607 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 122 063 | 47 848 |
| Sum opptjent egenkapital | 157 594 | - | - | 122 063 | 47 848 |
| Sum egenkapital | 1 545 068 | 1 387 474 | 1 593 611 | 1 954 670 | 1 880 455 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 16 071 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 12 714 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 428 |
| Sum kortsiktig gjeld | 248 602 | 217 156 | - | - | 13 142 |
| Sum gjeld | 248 602 | 233 227 | 0 | 0 | 13 142 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 1 954 670 | 1 893 597 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,28▲ | 0,67 | - | - | 31,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▼ | 0,17 | 0,00 | 0,00 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,2 %▲ | −12,8 % | −20,4 % | 3,9 % | 3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 52,6 %▲ | −132,1 % | −192,2 % | 35,2 % | 28,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,5 %▲ | −132,1 % | −192,1 % | 35,2 % | 22,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,1 %▲ | 85,6 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,3 % |
Driftsmargin mot ett navngitte selskaper
Underhaugsveien 9 AS52,6 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
DET NORSKE MYNTVERKET AS−0,9 % 125,0 mill.16 ansatte 2024
Underhaugsveien 9 AS52,6 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De ett andre er de største selskapene i næringskode 32.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arnt Dagfinn Årnes | 1947 |
| Styremedlem | Lennard Godwin Ulrik Årnes | 2005 |
| Regnskapsfører | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ALVA TRADING AS80,0 %Oslo · 80 ordinære aksjer
- ALVA AS10,0 %Oslo · 10 ordinære aksjer
- Minitel AS10,0 %Oslo · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Minitel AS
- ALVA TRADING AS96,0 %
- Christiania Minekompani AS99,3 %
- Aktieselskabet Kulspids53,9 %
- Underhaugsveien 9 AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.